Jaką chustę kupić?

Zastanawiasz się jaką chustę do noszenia dzieci kupić i jaką długość wybrać?

Pierwsza chusta i to, co jest najważniejsze przy jej doborze.

  1. Tak jak przy kupnie ciuchów, bardzo ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru, tak przy chuście ma to również duże znaczenie.

Podrzucam Wam długości chusty zazwyczaj odpowiadające rozmiarom, noszonym przez nas na codzień:

– Rozmiar 7: 5,2 m (dla rozmiaru ubrań 42)

– Rozmiar 6: 4,6 m (dla rozmiaru 40)

– Rozmiar 5: 4,2 m (dla rozmiaru 38)

– Rozmiar 4: 3,6 m (dla rozmiaru 36)

– RS: 1,8m

Za najbardziej uniwersalny rozmiar na początek uznawana jest chusta w rozmiarze 6 czyli 4,6

Uwaga Dziewczyny!

Pamiętajcie, że dobieramy chustę odpowiednią do budowy ciała oraz tego, jak duży, bądź mały jest Wasz bobas. Zawsze lepiej wybrać chustę dłuższą, niż krótszą, gdyż ta pierwsza pozwoli nam na większą ilość różnorodnych wiązań. Jeżeli nie jesteście pewne rozmiaru chusty, spytajcie doświadczone koleżanki lub najlepiej udajcie się na konsultacje do doradcy noszenia.

  1. Splot

Splot chusty to określenie sposobu tkania materiału. Na pierwszą chustę najlepiej nada się splot skośno-krzyżowy, który daje gwarancje, że chusta jest będzie dobrze się dociągać, co będzie skutkować prawidłowa stabilizacja pozycji dziecka. My także rekomendujemy jako pierwszą chustę, rodzaj splotu zwany serduszkowym, szyszkowym, jodełkowym – są to sploty żakardowe i pracują one bardzo przyzwoicie podczas motania.

  1. Gramatura

Gramatura chusty, to nic innego jak jej grubość, która wyrażana jest w gramach tkaniny przypadających na metr kwadratowy chusty (g/m2).

Na początek, warto wybrać chustę o gramaturze mniej więcej 200-250 g/m2, gdyż zapewnia komfort noszenia dziecka do wagi ok. 7-8 kg. Później warto poszukać grubszej chusty.

  1. Skład

Dla początkujących poleca się chusty w 100% utkane z bawełny, czyli włókna naturalnego.

Jest łatwa w utrzymaniu, przewiewna i nośna.